O nás

Do Gruzie jsem poprvé přiletěla před sedmi lety, v zimě roku 2008, krátce po tragické válce v Osetii a ničivé invazi ruských vojsk do země. Přiváželi jsme českou rozvojovou a transformační pomoc. Ačkoli jsem v životě hodně cestovala a viděla hodně zemí, do Gruzie jsem se okamžitě naprosto zamilovala. A stane se to skoro každému, kdo se sem vydá.
Kouzlo Gruzie spočívá v zvláštní neodolatelné směsi chudoby a vznešenosti, přátelství a otevřenosti, prostého způsobu života lidí, fantastické přírody i krásné architektury na jedné straně, ale i nezvládnuté recyklace a hroutících se slumů na straně druhé …atd. atd. Pokračovat lze do nekonečna.
Od té doby přijíždím do Gruzie několikrát ročně. Před třemi lety jsem práci začala spojovat s cestováním a pro Gruzii získala i svého partnera Tomáše, alpinistu, vodáka a cestovatele, který se specializuje na pořádání výletů do hor a na divoké řeky po celé EU. Gruzie ho také nadchla a od té doby jsme ji projeli několikrát snad skoro celou. Pokaždé nás ale něčím novým zaujme, překvapí, potěší.

To potěšení bychom také chtěli sdílet s vámi všemi, kteří chcete tuto čarovnou zemi poznat.
Nabízíme proto svoje zkušenosti a znalosti všem, kteří chtějí prožít v Gruzii krásnou a nezapomenutelnou dovolenou, chtějí poznat místní pohostinné lidi, krásnou přírodu i starobylé památky.
Chceme ale také pomoci našim přátelům v Gruzii tím, že k nim budeme vysílat poučené turisty, kteří se budou chovat ohleduplně a citlivě k lidem i přírodě a zároveň pomohou zajistit zejména v horách tolik potřebný přivýdělek místním lidem. Budeme rádi, pokud se do pomoci Gruzii zapojíte i jinak, protože tahle země opravdu pomoc potřebuje.

Zakládáme spolek Přátelé Gruzie. Chceme sdružovat všechny přátele této kouzelné země a těm, kteří ji dosud neznají, pomáhat ji poznat. Budeme organizovat přednášky, vyměňovat si zkušenosti, recepty i nápady, pořádat společenské akce a výpravy do Gruzie.

Nabízíme vám Gruzii takovou, jaká opravdu je –  bez pozlátka, místy špinavou či nefungující, ale vždy vřelou, autentickou a otevřenou všem. Takovou, jak jsme ji za ty roky poznali.

Ivana Bursíková
Tomáš Kopal

Copyright © 2015 – 2024 Všechna práva vyhrazena